Ranking koncentratorów tlenowych

Koncentrator tlenu EverFlo Philips Respironics

Koncentrator tlenu Philips EverFlo to niewielkie urządzenie o stężeniu tlenu 93 % +/- 3 %, które łączy komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo. Urządzenie wyposażone jest w dwa filtry wychwytujące różne zanieczyszczenia. Urządzenie jest bardzo cichce i nie zwraca na siebie uwagi. Dodatkowo pacjenci docenili jego niskie koszty utrzymania, ze względu na niski pobór energii elektrycznej oraz konieczność zmiany filtrów, jedynie co dwa lata. Dzięki swoim niewielkim gabarytom i poręcznemu uchwytowi urządzenie może być z łatwością transportowane. U podstawy koncentratora zamontowano kołka, które ułatwiają przesuwanie urządzenia.

Czytaj więcej

Koncentrator tlenu oxy 6000 / Kröber O2

Stacjonarny koncentrator tlenu oxy 6000 / Kröber O2 to łatwe i intuicyjne urządzenie, skierowane do pacjentów cierpiących na niewydolność oddychową. Urządzenie wyposażone zostało w zintegrowaną regulację przepływu. Koncentrator tlenu wyróżnia system dodatkowych zabezpieczeń oraz alarmów informujących o wszelkich nieprawidłowościach.

Czytaj więcej

Koncentrator tlenu Invacare Perfecto 2

Perfecto 2 to stacjonarny koncentrator tlenu, przeznaczony do tlenoterapii domowej. Urządzenie firmy Invacer, która specjalizuje się w produkcji sprzętów medycznych, pozwala na efektywne i bezpieczne użytkowanie. Koncentrator tlenu wyróżnia ciche działanie oraz niskie zużycie prądu, a także niezwykle prosta kontrola działania. Ten model koncentratora tlenu jest niezawodny i może działać przez 24 h na dobę. To medyczne urządzenie posiada kilka systemów bezpieczeństwa, takie jak: wyłącznik awaryjny przeciążenia prądy, wyłącznik kompresora, wyłącznik termiczny oraz dźwiękowy i optyczny alarm utraty mocy.

Czytaj więcej

Koncentrator tlenu Invacare XPO2

Przenośny koncentrator tlenu Invacare XPO2 umożliwa przeprowadzanie tlenoterapii w dowolnych warunkach. Tlen uruchamiany jest wdechem i podawany jest w sposób pulsacyjny o przepływie 1 do 5 l/min. Aparat cechuje niezwykła lekkość, ponieważ waży zaledwie 2,7 kg. Jako jeden z nielicznych koncentratorów tlenu wyposażony jest w drugą, zapasową baterię, która dostępna jest za dodatkową opłatą. Urządzenie zasilane jest baterią, której wytrzymałość szacuje się na około 3,5 h, w zależności od wybranego przepływu. Czas ładowania wynosi natomiast 4 godziny. Dodatkowo aparat posiada możliwość podłączenia urządzenia do gniazdka zapalniczki samochodowej.

Czytaj więcej

Koncentrator tlenu Airsep Freestyle

Koncentrator tlenu Airsep Freestyle to urządzenie przenośne służące do prowadzenia tlenoterapii w dowolnych dla pacjenta warunkach. Z tego względu polecany jest osobom, które podróżują czy prowadzą aktywny tryb życia. Tlen podawany jest w sposób pulsacyjny i uruchamiany jest wdechem. Aparat jest niezwykle poręczny, ze względu na specjalną rączkę do przenoszenia oraz jego wagę, która wynosi zaledwie 2,8 kg. Koncentrator zasilany jest baterią, której działanie szacuje się na około 3 godziny. Dodatkowo koncentrator posiada drugą opcjonalną baterię, która wydłuża jego działanie do niemal 7 godzin. Aparat posiada pięciostopniową regulację tlenu.

Czytaj więcej