Skip to main content

Ranking koncentratorów tlenowych

Koncentrator tlenu EverFlo Philips Respironics

Dodaj komentarz

Koncentrator tlenu Philips EverFlo to niewielkie urządzenie o stężeniu tlenu 93 % +/- 3 %, które łączy komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo. Urządzenie wyposażone jest w dwa filtry wychwytujące różne zanieczyszczenia. Urządzenie jest bardzo cichce i nie zwraca na siebie uwagi. Dodatkowo pacjenci docenili jego niskie koszty utrzymania, ze względu na niski pobór energii elektrycznej oraz konieczność zmiany filtrów, jedynie co dwa lata. Dzięki swoim niewielkim gabarytom i poręcznemu uchwytowi urządzenie może być z łatwością transportowane. U podstawy koncentratora zamontowano kołka, które ułatwiają przesuwanie urządzenia. 

Czytaj więcej

Koncentrator tlenu oxy 6000 / Kröber O2

Dodaj komentarz

Stacjonarny koncentrator tlenu oxy 6000 / Kröber O2 to łatwe i intuicyjne urządzenie, skierowane do pacjentów cierpiących na niewydolność oddychową. Urządzenie wyposażone zostało w zintegrowaną regulację przepływu. Koncentrator tlenu wyróżnia system dodatkowych zabezpieczeń oraz alarmów informujących o wszelkich nieprawidłowościach. 

Czytaj więcej

Koncentrator tlenu Invacare Perfecto 2

Dodaj komentarz

Perfecto 2 to stacjonarny koncentrator tlenu, przeznaczony do tlenoterapii domowej. Urządzenie firmy Invacer, która specjalizuje się w produkcji sprzętów medycznych, pozwala na efektywne i bezpieczne użytkowanie. Koncentrator tlenu wyróżnia ciche działanie oraz niskie zużycie prądu, a także niezwykle prosta kontrola działania. Ten model koncentratora tlenu jest niezawodny i może działać przez 24 h na dobę. To medyczne urządzenie posiada kilka systemów bezpieczeństwa, takie jak: wyłącznik awaryjny przeciążenia prądy, wyłącznik kompresora, wyłącznik termiczny oraz dźwiękowy i optyczny alarm utraty mocy. 

Czytaj więcej

Koncentrator tlenu Invacare XPO2

Dodaj komentarz

Przenośny koncentrator tlenu Invacare XPO2 umożliwa przeprowadzanie tlenoterapii w dowolnych warunkach. Tlen uruchamiany jest wdechem i podawany jest w sposób pulsacyjny o przepływie 1 do 5 l/min. Aparat cechuje niezwykła lekkość, ponieważ waży zaledwie 2,7 kg. Jako jeden z nielicznych koncentratorów tlenu wyposażony jest w drugą, zapasową baterię, która dostępna jest za dodatkową opłatą. Urządzenie zasilane jest baterią, której wytrzymałość szacuje się na około 3,5 h, w zależności od wybranego przepływu. Czas ładowania wynosi natomiast 4 godziny. Dodatkowo aparat posiada możliwość podłączenia urządzenia do gniazdka zapalniczki samochodowej.

Czytaj więcej

Koncentrator tlenu Airsep Freestyle

Dodaj komentarz

Koncentrator tlenu Airsep Freestyle to urządzenie przenośne służące do prowadzenia tlenoterapii w dowolnych dla pacjenta warunkach. Z tego względu polecany jest osobom, które podróżują czy prowadzą aktywny tryb życia. Tlen podawany jest w sposób pulsacyjny i uruchamiany jest wdechem. Aparat jest niezwykle poręczny, ze względu na specjalną rączkę do przenoszenia oraz jego wagę, która wynosi zaledwie 2,8 kg. Koncentrator zasilany jest baterią, której działanie szacuje się na około 3 godziny. Dodatkowo koncentrator posiada drugą opcjonalną baterię, która wydłuża jego działanie do niemal 7 godzin. Aparat posiada pięciostopniową regulację tlenu. 

Czytaj więcej

Koncentrator tlenu Oxytron 3

Dodaj komentarz

Aparat Oxytron 3 to przenośny koncentrator tlenu, w którego zestaw wchodzi torba oraz dwulitrowa butla tlenowa. Oxytron 3 to niezwykle ekonomiczne urządzenie, które podaje pacjentowi tlen, tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, np. na początku wdechu. Podczas wydechu nie ma żadnych strat tlenu, dlatego jego konsumpcja zmniejszona jest do minimum. Przepływ tlenu wynosi od 1 do 7 l/min, a urządzenie posiada możliwość stopniowej regulacji. Waga zestawu z pełną butlą wynosi 3,8 kg. Aparat zasilany jest bateriami 3 x 1,5 V lub akumulatorem 3,6 V.

Czytaj więcej

Koncentrator tlenu Airsep Focus

Dodaj komentarz

Aparat Airsep Focus to urządzenie przenośne umożliwiające prowadzenie tlenoterapii w dowolnych warunkach. Tlen podawany jest w sposób pulsacyjny, a jego podanie uruchamiane jest wdechem. Ten model koncentratora tlenu został zaprojektowany z myślą o tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia i nie lubią dźwigać. Model ten jest najmniejszy i najlżejszy z dostępnych urządzeń tlenowych. Waży zaledwie 0,8 kg, dlatego idealnie sprawdzi się podczas podróży. Koncentrator zasilany jest zewnętrznymi akumulatorami zapewniającymi pracę do 1,5 h każdy. 

Czytaj więcej

Koncentrator tlenu Inogen One G3

Dodaj komentarz

Aparat Inogen G3 jest nowoczesnym, przenośnym koncentratorem tlenu, który dzięki swoim niewielkim rozmiarom i niskiej wadze świetnie sprawdzi się w tlenoterapii w dowolnym miejscu. Ten model koncentratora tlenu jest niezwykle cichy, dzięki czemu nie utrudnia codziennych czynności. Przepływ tlenu wynosi 1-5 l / min i może być ustawiony w czterech różnych trybach. Koncentrator jest intuicyjny i prosty w obsłudze, dzięki dużym przyciskom oraz wyświetlaczowi LCD.  Akumulator umożliwia około 4,5 godzin pracy, natomiast podwójny akumulator zapewni niemal 10 godzin działania. Czas ładowania urządzenia wynosu 5 lub 8 godzin, w zależności od ilości akumulatorów. 

Czytaj więcej

Koncentrator tlenu Inogen One G2

Dodaj komentarz

Koncentrator tlenu Inogen ONE G2 to jeden z najmniejszych koncentratorów tlenu, który cechuje się bardzo cichą pracą. W zestawie z urządzeniem dodany jest wózek, który umożliwi długie spacery oraz komfortowe podróże. Ten model sprawdzi się idealnie dla osób, które potrzebują stałej tlenoterapii. Urządzenie jest bardzo proste w użyciu, dzięki wyposażeniu w czytelny wyświetlacz LCD. 

Czytaj więcej

Koncentrator tlenu Airsep NewLife Elite

Dodaj komentarz

Stacjonarny koncentrator tlenu AirSep NewLife Elite to aparat przeznaczony do prowadzenia tlenoterapii w warunkach domowych i szpitalnych. Aparat nieustannie wytwarza tlen, oddzielając tlen zawarty w powietrzu atmosferycznym od azotu. Główną zaletą urządzenia jest cicha praca, niskie zużycie prądu oraz prosta kontrola działania. Urządzenie posiada odpowiednie systemy bezpieczeństwa: wizualny i dźwiękowy alarm niskiego stężenia tlenu, dźwiękowy alarm braku zasilania, dźwiękowy alarm niskiego i wysokiego ciśnienia. Przepływ tlenu w tym modelu wynosi od 0,5 do 5 l/min. 

Czytaj więcej