Skip to main content

Artykuły dotyczące koncentratorów tlenowych

Jakie wymagania musi spełnić wypożyczalnia sprzętu medycznego?

1 komentarz

Sprzęt medyczny, który dopuszczany jest na rynek do sprzedaży, musi spełniać szereg wymagań bezpieczeństwa, aby korzystanie z niego nie było szkodliwe dla pacjentów. Wprowadzanie do sprzedaży sprzętu medycznego, który może spowodować niebezpieczeństwo, jest zagrożone karą. Regulacje w tej kwestii są zawarte w ustawie o wyrobach medycznych, która dokładnie opisuje wymagania dla producentów i importerów. W tym artykule nieco przybliżymy, jak wyglądają te wymagania.

Sklep medyczny Patronus

Wymagania dla sprzętu medycznego

Sprzętem medycznym nazywamy wszystkie urządzenia, które służą do leczenia, diagnozowania i monitorowania stanu zdrowia pacjenta. Warto również podkreślić, że także oprogramowanie takich urządzeń musi spełniać pewne normy. Każdy dopuszczany sprzęt medyczny musi posiadać znak CE. Załatwienie takiego certyfikatu leży po stronie producenta, a podczas niej musi przeprowadzić odpowiednią ocenę zgodności towaru z wymaganiami CE.

Sprzęt sprowadzany na terytorium Polski musi zostać także zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych. Producent ma 14 dni przed wprowadzeniem do obrotu na zgłoszenie takiego sprzętu. Każdy sprzęt medyczny, który trafia bezpośrednio do pacjenta, musi posiadać instrukcje w języku polskim, natomiast sprzęt trafiający do profesjonalnych placówek nie musi posiadać instrukcji w ojczystym języku. Sprzęt może, mimo posiadania Ce, zostać wycofany ze sprzedaży za sprawą URPLWMiPB. W takiej sytuacji Komisja Europejska jest powiadamiana o wycofaniu produktu, ze względu na to, że powoduje zbyt duże niebezpieczeństwo. Jeżeli ktoś wprowadzi niedopuszczony sprzęt do sprzedaży, to może zostać nałożona na niego kara.

Patronus wypożyczalnia sprzętu medycznego

Wypożyczalnia sprzętu medycznego Patronus

Sprawdzony sklep medyczny Patronus zajmuje się profesjonalną sprzedażą, ale również wynajmem sprzętu medycznego. W ofercie tej firmy znajdziecie różne rodzaje sprzętu medycznego, wspierającego proces leczenia i rehabilitacji. Możliwe jest między innymi wypożyczanie koncentratorów tlenu, łóżek rehabilitacyjnych oraz schodołazów. Poniżej prezentujemy listę bestsellerów sklepu medycznego Patronus, która w głównej mierze zestawia najlepsze na rynku modele koncentratorów tlenu:

Warto podkreślić, że wszystkie urządzenia medyczne oferowane przez firmę Patronus posiadają wszystkie wymagane certyfikaty, które dopuszczają je do użytku na terenie naszego kraju. Wypożyczając więc sprzęt do tej firmy, możemy być pewni, że jest on bezpieczny. 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Paweł · 3 miesięcy temu
    Bardzo dobrze, że sprzęt medyczny musi spełniać konkretne wymagania. W końcu każdy korzystający z takiego sprzętu wolałby raczej wyzdrowieć, a niekoniecznie sprawić sobie jeszcze większe problemy zdrowotne... Muszę przestrzec teraz moich bliskich, żeby zawsze zwracali uwagę na to, czy sprzęty, które kupują spełniają wymagania podane w tym artykule😄